Prihlásiť
 
 
Lucia Ježeková Havlíková
PR manažér, kontakt pre médiá


mobil: +421 915 908 760
e-mail:
tlacove@skdp.sk


NOVINÁRSKE RAŇAJKY - 5. mája 2017 o 9:30 hod.

Téma: Start-upy platia dane aj z peňazí, ktoré nezarobili.

Miesto konania: kancelária SKDP, Trnavská cesta 74/A, Bratislava
Pripomienkujeme zákon o e-Governmente (18.4.2017)
Členovia SKDP môžu navrhnúť zmeny a pripomienky k zákonu o e-Governmente (Zákon č.305/2013). Termín je do 2. mája 2017. Po tomto termíne zverejníme naše návrhy.
V prípade záujmu o tému nás neváhajte kontaktovať: tlacove@skdp.sk
Tlačová správa - Zlepšovanie podnikateľského prostredia v daňovej oblasti (12.4.2017)
Slovenská komora daňových poradcov (SKDP) vidí priestor na zlepšenie podnikateľského prostredia v oblastí daní. Riešenie niektorých problémov by výrazne uľahčilo život firmám aj živnostníkom. Na Slovensku pretrváva právna neistota v oblastí daní. Často ide o nejednoznačný výklad ...
Viac informácií.
Info pre novinárov: Slovensko-česká konferencia
11.-12. máj 2017, hotel NH Gate One
Zoznam prednášajúcich
Téma: Daň z príjmov a DPH v praxi obidvoch krajín.
Diskusia bude aj o zamietnutí odpočítania DPH na základe údajného nepreukázania dodania pri prípadnom porušení zákonných povinností subjektov na predchádzajúcich stupňoch a uplatnenie inštitútu ručenia.
V prípade záujmu o spravodajské pokrytie alebo rozhovory: tlacove@skdp.sk
Tlačová správa - Podávanie daňových priznaní za rok 2016 (20.3.2017)
Daňové priznanie nemusia podávať tí, ktorých zdaniteľný príjem bol 1901,67 € alebo menej. Všetci ostatní ho podať musia, vrátane tých daňovníkov, ktorí síce mali príjem 1901,76 € alebo menej, avšak vykázali daňovú ...
Viac informácií.
TaxCharity o.z. pomohlo postihnutému chlapcovi (09.3.2017)
Daňoví poradcovia z Regionálnej kancelárie v Košiciach spolu s niektorými pracovníkmi Finančnej správy SR uskutočnili benefičnú dražbu kníh a výťažkom prispeli na pomoc pre mentálne a telesne postihnutého chlapca Filipka Lukáča.
Prostredníctvom občianskeho združenia daňových poradcov – TaxCharity o.z. - odovzdali symbolický šek na 500 eur riaditeľke Spojenej školy pre hendikepované deti v Košiciach. Finančný príspevok pomôže k zakúpeniu špeciálne upravenej stoličky. 7- ročný Filipko je veľmi šikovný, počas vyučovania však nedokáže samostatne sedieť na bežnej stoličke. Špeciálne upravená stolička mu uľahčí vzdelávanie a zároveň poslúži aj iným spolužiakom s podobným osudom.
Príspevok na zakúpenie pomôcky odovzdala 26.02.2017 členka Prezídia SKDP Mária Sčureková a za Regionálnu kanceláriu SKDP v Košiciach – Štefan Kabát a Mariana Hubová.

© SKDP 2010